Nasz przedszkolny mundial

Zaczynamy wakacje!!! Ten Tydzień to tydzień o Mundialu:)Dowiedzieliśmy się co to jest Mundial, gdzie się odbywa, jakie Państwa biorą w nim udział. Utrwalamy sobie symbole narodowe. Poznaliśmy pozycje zawodników i stworzyliśmy własną makietę boiska i naszych ulubionych piłkarzy. Rozegraliśmy kilka meczy towarzyskich na pobliskim boisku Zielone Kropelki kontra Niebieskie Kropelki. Emocje sięgały zenitu, być może za kilka lat zagramy w prawdziwej drużynie piłkarskiej :)

Wycieczka do Galerii Sztuki Polskiej IXIw. w Sukiennicach

W dniu dzisiejszym 05.07.18 "Niebieskie i Zielone Kropelki" wybrały się na wycieczkę do Galerii Sztuk Polskiej IXI w. w Sukiennicach na lekcję muzealną pt. " Jak cię widzą ... sztuka portretowania. Na początku pani przewodniczka oprowadziła dzieci po salach, w których mogły oglądać I podziwiać obrazy słynnych malarzy np. Chełmońskiego czy Matejki. Starały się opisywać obrazy, ich barwę, znajdywać szczegóły, opisywać nastrój. Same też spróbowały swoich sił jako artyści malarze tworząc własne prace, które zabraliśmy do przedszkola. Dzięki wyjściu do galerii, dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o sztuce, poznały zasady zachowania w galerii oraz rozwinęły twórcza wyobraźnię.

Zakończenie roku

"Chociaż słońce jasno świeci,
Trochę smutne są dziś dzieci.
Bo koniec roku, przedszkola mija czas,
Teraz wakacje czekają nas."

26 czerwca 2018r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania starszaków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. ????‍♂️????‍♂️????????️????☀️

Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji.
Pamiętajcie o nas

Wycieczka do zoo

Dnia 22.06 całe przedszkole pojechało do Zoo:) W mini zoo karmiliśmy wybrane zwierzątka i głaskaliśmy żółwie:) Bardzo podobało nam się w pomieszczeniu dla zwierząt nocnych oraz gadów, płazów i ryb:)Udało nam się dotrzeć na karmienie pingwinów i to była bardzo ciekawa atrakcja dla nas:)Byliśmy przy wybiegu dla żyraf, wielbłądów, zebr, hipopotamów, małpek i różnych ptaków:)Super bawiliśmy się przy surykatkach i słoniach:)Tak się złożyło, że na zakończenie naszej wycieczki trafiliśmy na pokaz karmienia słoni:)

Pieczemy bułeczki