Sprzątanie świata

W dniu dzisiejszym nasze przedszkolaki wzięły udział w akcji "Sprzątanie Świata". W atmosferze emocjonalnego zaangażowania uczestniczyły w akcji i oczyszczały ze śmieci najbliższą okolicę -park imieniem "Jacka i Dorotki" oraz teren w pobliżu boiska sportowego "Orlik". Dzieci były pełne entuzjazmu i prześcigały się w ilości zbieranych śmieci . Z przykrością musimy stwierdzić,że najczęściej wyrzucane były plastikowe butelki,papierki po batonikach, chusteczki higieniczne. Worki pełne śmieci zostały odpowiednio opisane i wrzucone do właściwych pojemników.
Drodzy dorośli pamietajmy, mamy tylko jedna Planetę Ziemię, a więc dbajmy o nią !!!!

Akcja "Przyjaciel Przyrody"

Z okazji "Światowego Dnia Sprzątania Świata" nasze kochane kropelki wykonały Ekoludka wykorzystując do tej pracy rożnego rodzaju surowce wtórne( butelki po wodzie, kartony,zakrętki, rolki z papieru). Wspólnie również stworzyły kodeks "Przyjaciela Przyrody" w którym zawarły najważniejsze zasady dbania o naszą planetę. Bardzo chcieliśmy aby każdy dorosły zapoznał się z tym kodeksem,dlatego dzieci odwiedziły pobliskie miejsca użytku publicznego i zostawiły w nich ulotki z naszym kodeksem.
Wielkie podziękowania chcemy złożyć właścicielowi, managerowi i pracownikom restauracji "Kto wypuścił Skowronka" za ciepłe przyjęcie i wspaniały poczęstunek !! Dziękujemy!!!

Witamy w przedszkolu

Witamy wszystkie nasze kropelki po wakacjach.

Oto kilka rad dla rodziców na początek przygody z przedszkolem:
1. Nie przeciągaj pożegnania w szatni, pomóż dziecku rozebrać się, pocałuj je i wyjdź, przekazując maluszka nauczycielowi.
2. Nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu; jeśli zrobisz to choć raz, będzie wiedziało, że łzami można wszystko wymusić.
3. Nie obiecuj: jeśli pójdziesz do przedszkola, to coś dostaniesz; kiedy będziesz odbierać dziecko, możesz dać mu maleńki prezent, ale nie może to być forma przekupywania, lecz raczej nagrody, Z czasem ten bodziec stanie się zbędny,
4. Nie wymuszaj na dziecku, żeby zaraz po przyjściu do domu opowiedziało, co wydarzyło się w przedszkolu - to powoduje niepotrzebny stres.
5. Jeśli dziecko przy pożegnaniu płacze, postaraj się, żeby przez kilka dni odprowadzał je do przedszkola tata lub inna osoba, którą dziecko zna.
6. Staraj się określać, kiedy przyjdziesz po dziecko, w miarę dokładnie: nie mów „przyjdę, kiedy skończę pracę", ponieważ dziecko nie wie, o której godzinie rodzice kończą pracę. Lepiej powiedzieć: „odbiorę cię z przedszkola po podwieczorku/po obiedzie". Jest to dla dziecka dobra miara czasu, gdyż wie, kiedy są posiłki.
7. Przyzwyczajaj do samoobsługi, pozwalaj dziecku samemu załatwić potrzeby fizjologiczne, myć ręce, ubierać się, ubierz je wygodnie.

Pamiętaj! Witaj i żegnaj swoje dziecko zawsze z uśmiechem!

Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje!!!

17.08.2017r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach z przedstawicielem straży miejskiej. Podczas zajęć profilaktycznych funkcjonariusz bardzo dokładnie przedstawił dzieciom na czym polega szeroko rozumiane bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania, w kontaktach z nieznajomym, nad wodą, w górach, w lesie, w podróży czy na wsi. Dzieci jak zawsze wykazywały duże zainteresowanie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

Wizyta pani fryzjerki

Niedawno  w starszych grupach gościliśmy  mamę, która jest fryzjerką. Pani Marzena z wielką radością prezentowała dzieciom narzędzia, które są wykorzystywane w jej pracy. Dzieci chętnie siadały na fotel i wymyślały ciekawe fryzury. Były loki, warkocze, irokezy i dużo brokatu:). Po stylizacji dzieci chętnie pozowały do zdjęć niczym profesjonalni modele.