Polska w Europie

POLSKA w Europie????????- zakończyliśmy właśnie tydzień poświęcony państwom Unii Europejskiej. Każdego dnia dzieci ubrane były w kolory flagi danego państwa. Przedszkolaki zaznajomily się z kulturą, historią oraz językiem danego kraju. We wtorek odwiedziła nas Pani Aneta (mama OLiwki) i opowiedziała o Niemczech????????. W środę gościliśmy Panią Aleksandrę (mama Asia i Tesi) która przybliżyła nam dwa państwa Portugalię ????????i Francję ????????. Czwartek dla naszych milusińskich był bardzo radosny gdyż mogliśmy posłuchać języka czeskiego. Pani Monika (mama Ani) opowiedziała nam wiele ciekawostek na temat tego kraju, a także poczestowala nas cukierkami????????. Wszystkim mamom serdecznie dziękujemy za wizytę!!!

Konkurs recytatorski

Konkurs recytatorski " W zdrowym ciele zdrowy duch" ????‍♂️????????????
Dziś czwórka naszych dzielnych przedszkolaków wziela udział w konkursie recytatorskim organizowanym przez Przedszkole Majowa Łąka. Z radością informujemy, ze nasze kropelki zostaly nagrodzone.????????????
Drugie miejsce zdobył Wojtus W. 
Trzecie miejsce zdobyła Marysia W.
Wyróżnienie otrzymała Asia W. 
Wszystkie dzieci zostały nagrodzone brawami, otrzymały dyplomy i nagrody. Dziękujemy organizatorom, a naszym przedszkolakom bardzo gratulujemy 

Maraton przedszkolaka

W miniony piątek w naszym przedszkolu odbył się maraton lekkoatletyczny. Na starcie stanęły wszystkie nasze przedszkolaki, dzieci zawzięcie rywalizowały o zajęcie jak najlepszego miejsca. W kategorii maluszków zwyciężyła dzielna Matylda, w kategorii średniaków pierwsze miejsce zajął Staś, natomiast pierwsze miejsce w grupie starszaków wywalczył Adaś ! Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy!!!

Wycieczka do biblioteki- zielone kropelki

Dzisiejszy dzień obfitował w moc atrakcji. Dzieci z grupy Zielonych i Żółtych Kropelek udały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej mieszczącej się przy ulicy Zakopiańskiej 103. Nasi milusińscy mieli możliwość oglądnąć bardzo zabawne przedstawienie o Smoku Obiboku, który wprowadził dzieci w tajemniczy świat książek . Natomiast Nasze Niebieskie Kropelki odwiedziły jednostkę Państwowej Staży Pożarnej mieszczącą się przy ulicy Rzemieślniczej. 

Cztery żywioły

Dziś obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi????. Nasze przedszkolaki wspólnie sadziły kwiaty. ???????????? Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Śpiewaliśmy również naszą piosenkę przewodnią "Cztery żywioły" Zielone kropelki" zaprezentowały innym grupom krótką inscenizację dotyczącą istoty wody w naszym życiu. Maja wcielila sie w rolę PANI WODY .???????????? Starszaki zaśpiewały piosenkę "Mamo Tato wolę wodę ", " Kap, kap, kap..", a także zatańczyly taniec z parasolkami do "Deszczowej piosenki ". Na koniec całe nasze przedszkole zaśpiewalo finałową piosenkę " Cztery Żywioły". Kolejny dzień z cyklu „Cztery Żywioły „ obfitował w równie emocjonujące przedstawienie. Tym razem dzieci z grupy „Niebieskie Kropelki” wprowadziły pozostałych przedszkolaków w gorący temat ognia! Dzieci z zapałem,wyjaśniły swoim przedszkolnym kolegom czym jest ogień,jak ważna jest jego rola w życiu codziennym,i jak bardzo może być on niebezpieczny. Nie zabrakło rownież ognistego tańca