Turniej tańca

TURNIEJ TAŃCA
Serdecznie zapraszam dzieci 4,5 i 6 letnie chodzące na zajęcia taneczne do wzięcia udziału w Wiosennym Turnieju Tańca"W BAŚNIOWEJ KRAINIE" który odbędzie się 21 Kwietnia (sobota) w SZKOLE PODSTAWOWEJ nr 158, ul. STRĄKOWA 3a w Krakowie.

Jest to turniej dla par początkujących, w którym startują dzieci uczące się tańczyć na naszych kursach w szkołach i przedszkolach z całego Krakowa i okolic. Dzieci prezentują publiczności zdobyte umiejętności oraz zdobywają medale i drobne upominki. Dojazd na turniej we własnym zakresie.

Aby wystartować w turnieju tańca, należy zwrócić podpisaną przez Państwa zgodę do instruktora tańca w terminie do dnia 03 kwiecień 2018r. ( deklaracje udziału w turnieju tańca będą rozdane państwu przez panie wychowawczynie)

Po otrzymaniu wszystkich zgłoszeń podana będzie dokładna godzina startu oraz podane zostaną pary w jakich dzieci będą tańczyć na turnieju.

Warunkiem startu jest także wniesienie opłaty startowej w wysokości 12zł od dziecka do dnia 03 kwiecień 2018r. do instruktora tańca (wychowawczyń). Czas trwania imprezy - około 1h 45min.

Rodzice i pozostali widzowie wykupują bilety w cenie 10 zł od osoby w dniu turnieju.

Aneta Węclewska
Małopolska Akademia Tańca i Rekreacji
501- 497- 282

Starszaki odwiedziły szkołę

Starszaki odwiedziły  Szkołę Podstawową nr.97 na ulicy Judyma 10. Dzieci zwiedzily budynek szkoły, świetlicę, jadalnie, salę gimnastyczną oraz baletowa. Oglądały lekcję języka polskiego, rozmawiały z uczniami i nauczycielami. Miały okazję usiąść w ławce i poczuć się jak prawdziwy uczeń.

Wizyta w aptece

Nasze kropelki odwiedziły aptekę. Poznaliśmy prace farmaceuty, zwiedziliśmy budynek apteki, dowiedzieliśmy się jak powstają leki oraz jakie narzedzia są do tego potrzebne. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane, zadawaly mnóstwo pytań, a w nagrodę za aktywność dostały witaminowego lizaka. Dziękujemy za poświęcony czas

Wyniki konkursu "Świat ukryty w kropelce"

Wyniki I edycji konkursu plastycznego "Świat ukryty w kropelce" ????????????organizowanego przez Publiczne Przedszkole Kropelka w Krakowie.

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny "Świat ukryty w kropelce" został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za nadesłane prace. Jury w składzie:
Dyrektor Magdalena Popielczak- przewodnicząca
Małgorzata Kowalska
Emilia Górecka
Joanna Buraczek
Wybralo najciekawsze prace w trzech kategoriach wiekowych.

Oto lista nagrodzonych:????????????

2 miejsce: Michał T.- Publiczne Przedszkole Kropelka
3 miejsce: Gabysia K. - Publiczne Przedszkole Kropelka
3 miejsce: Emilia M. - Publiczne Przedszkole Kropelka 2

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na uroczyste rozdanie nagród, które odbędzie się w czwartek (08.03.2018r. ) o godz. 11.15 w Przedszkolu Kropelka2 przy ulicy Borkowskiej 30. ????????????

Serdeczne podziękowania przesyłamy również potronom i sponsorom konkursu ????????????

Tydzień profilaktyki przeciwróchniczej

Tydzień profilaktyki przeciwprochniczej czas zacząć!!!! ???? Nasze kropelki odwiedziły gabinet stomatologiczny DentystaKliny. Podczas wizyty przedszkolaki pogłębiały wiedzę na temat higieny jamy ustnej, miały okazję pooglądać narzędzia dentystyczne oraz usiąść wygodnie na fotelu. Dziękujemy panu Bartoszowi oraz pani Reginie za miłą wizytę. W środę w naszym przedszkolu gościliśmy Panią higienistkę- Agnieszke, która pokazała dzieciom prawidłowa technike mycia zębów, przeprowadziła z dziećmi rozmowę na temat higieny jamy ustnej. Starsze dzieci miały wykonana fluoryzacje, a młodsze dzieci myly zęby pasta tooth mousse. Dziękujemy za wizyte.