Odwiedził nas św. Mikołaj

Kiedy nad polami,
wiatr o zimie śpiewa.
Przyjedź do nas Mikołaju,
Mikołaju z workiem jak to niebo.
Przywieź radość i zabawki,
i zabawki
Dla nas, dla każdego,
dla nas dla każdego...."

W ten piękny "zimowy" dzień Św. Mikołaj wsłuchał się w tekst śpiewanej przez nasze dzieci piosenki i postanowił odwiedzić przedszkole. Radości nie było końca !
Dziękujemy Mikołaju za wspaniałe prezenty!!!!!!

Andrzejki

Andrzejkowe wróżby w "Kropelce2"odbyły się 30 listopada. Dzieci z grupy starszaków, średniaków i maluchów, w tym dniu mogły poznać swoją przyszłość, dowiedzieć się co się wydarzy w ich życiu, kim zostaną jak dorosną.Nie mogło zabraknąć wróżby z butami, która sprawiła dzieciom wiele radości i śmiechu. Kulminacyjnym punktem w grupie średniaków było lanie wosku przez dziurkę od klucza. Na koniec wspólnych zabaw ciocie poczęstowały dzieci cukierkami.

Święto pluszowego misia

W dniu wczorajszym (27.11) w naszym przedszkolu świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji okazji odbyła się projekcja filmu "Kubuś Puchatek i Przyjaciele", dzieci poznały historię powstania pluszowego Misia,oraz wykonały prace plastyczną wykorzystując wiele różnorodnych materiałów.

Teatrzyk w wykonaniu straży miejskiej

22.11.2017r. ( środa) gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawicieli straży miejskiej. Przygotowali oni dla nas wspaniałe przedstawienie pt. " Królestwo zakręconego czasu" . Spektakl opowiadał historię Adasia, który za pomocą czarów poznaje prawidłowe sposoby zachowania w sytuacjach, w których może znaleźć się każdy z młodych widzów, w czasie przedstawienia dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie zachowywać się na drodze, dlaczego nie można zadawać się z nieznajomymi oraz jak obronić się przed atakiem psa. Dzieci były zachwycone grą aktorską, scenografią oraz kostiumami.

Wycieczka do fabryki bombek choinkowych

W dniu dzisiejszym tj. 20.11.2017r. dzieci z grup "Zielonych" i "Niebieskich " Kropelek odwiedziły fabrykę ozdób świątecznych Armar w Bęble. Najmłodsi z zaciekawieniem oglądali cały proces powstawania bombek, od formowania po srebrzenie, matowienie i ozdabianie. Najciekawszym punktem wycieczki były warsztaty, podczas których każde dziecko mogło własnoręcznie ozdobić swoją bombkę. Radości nie było końca