MasterChef Junior

MasterChef Junior- tak dzieci nazwały zajęcia kulinarne, które realizujemy w tym tygodniu. Przedszkolaki zrobiły sałatkę owocową , koktajl z borówek i bananow oraz pyszną sałatkę z warzywami. Było pysznie!!!

Cała Polska czyta dzieciom

W ramach akcji " Cała Polska czyta dzieciom" nasza grupę sredniaków owiedziła dzisiaj mama Antosi. Pani Julita przeczytała dzieciom bajkę o "Królu Lwie". Dzieci uważnie i w skupieniu wysłuchały bajki, a po zakończeniu chętnie odpowiadały na pytania. Wszystkie odpowiedzi zostały zagrodzone naklejkami. Był to bardzo miło spędzony czas. Dziękujemy i prosimy o więcej.

Dzień Przedszkolaka

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji zostały zorganizowane gry i zabawy oraz konkursy z nagrodami. Każdy przedszkolak dostał order „SUPER PRZEDSZKOLAKA”.
Wszystkim dzieciom życzymy samych słonecznych i szczęśliwych dni w przedszkolu

Wycieczka do straży pożarnej

W dniu wczorajszym " Zielone Kropelki" wybrały się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie przy ulicy Rzemieślniczej 10. Na miejscu powitali nas Panowie Strażacy, którzy zaprezentowali nam min.: całe wyposażenie wozu strażackiego, każde dziecko mogło przymierzyć hełm strażacki, wejść do kabiny wozu. Pokazali nam rownież jak zjeżdża się z rury,kiedy dostają zgłoszenie o pożarze ( wykonano alarm próbny). Następnie zwiedziliśmy pomieszczenie tzw. "Bezpiecznego Domu" gdzie przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca strażaka, jakim sprzętem się posługuje, oraz jak należy się zachować podczas pożaru a także jaki jest numer alarmowy. Pełnym zaskoczeniem dla obu pań ( Asi i Eweliny) było to iż największa atrakcją wycieczki była jazda autobusem i tramwajem !!

Poznajemy ciekawe zawody

W ramach cyklu " Poznajemy ciekawe zawody" dzieci z naszego przedszkola odwiedziła mama jednego z naszych przedszkolaków, której hobby jest szycie na maszynie.
Pani Karolina przyniosła ze sobą dużo ciekawych przedmiotów charakterystycznych dla osób zajmujących się szyciem. Największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła oczywiście maszyna do szycia !! Dzięki uprzejmości naszego gościa przedszkolaki z grupy "Niebieskie Kropelki" uszyły sobie " kominy" na jesienne dni. Starsze dzieci-"Zielone Kropelki" szyły natomiast zasłony,które powieszą w oknach swojej sali. Oprócz tego,dzieci otrzymały skrawki różnych materiałów,z których wykonały ciekawa prace plastyczna. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Pani Karolinie za cierpliwość,zaangażowanie i poświęcenie swojego wolnego czasu.