Oferta podstawowa

W ofercie mamy szeroki wachlarz zajęć dla dzieci. Stawiamy na wszechstronny rozwój dziecka; zdrowie, higienę, higienę żywienia, ruch i  alternatywne jego formy,  wychowanie i edukację przez zabawę.  Wprowadziliśmy nowatorski Program profilaktyki przeciw próchniczej.

Program profilaktyki przeciw próchniczej. Program autoryzowany jest  i nadzorowany przez lekarza stomatologa panią Tamarę Passeraub-Muszyńską (www.tamara-dentiste.ch)  Prowadzony na codzień  przez nauczycielki, zapewnia nabywanie przez dziecko  prawidłowych nawyków higieny jamy ustnej, żębów  jak również żywienia. Rozbudza u dziecka świadomość i chęć dbania o swoje ząbki.

Przedszkole Kropelka2 zapewnia roczną kontrole uzębienia dzieci w ramach programu profilaktyki, przeprowadzaną przez lekarza stomatologa zakończoną indywidualną informację  dla rodziców o stanie uzębienia dziecka.

Program higieny żywienia. W ramach tego programu raz w miesiącu organizujemy akcję "Zdrowy Podwieczorek" w czasie którego dzieci same komponują sobie podwieczorek z różnych składników (wędlina, ser, warzywa) co mobilizuje dzieci do spróbowania nowych produktów i komponowania własnych kanapek.

Dogoterapia - raz w miesiącu

Język angielski - dwa razy w tygodniu. Rozbudzenie zainteresowania językiem angielskim. Budowanie fundamentów wiedzy i umiejętności językowych. Zachęcanie dzieci do aktywnego uczestnictwa w zajęciach.

Rytmika z umuzykalnieniem raz w tygodniu. Zajęcia mają na celu uwrażliwienie dzieci na muzykę oraz rozwinięcie koordynacji ruchowej. Poprzez czynne uczestnictwo w zajęciach dziecko uczy się słuchać, reagować, zapamiętywać, kojarzyć oraz śpiewaći odpowiednio korzystać ze swojego głosu.

Gimnastyka ogólno rozwojowa prowadzona przez Dzieciaki w Formie – raz w tygodniu.  Wpływa na prawidłowy rozwój fizyczny dziecka, eliminuje niektóre wady postawy oraz jest świetną zabawą. Zajęcia prowadzi trener WF.

Religia - raz w tygodniu za zgodą rodzica.

Warsztaty plastyczno-techniczne, przyrodnicze,  medyczne i inne raz na miesiąc Warsztaty mają na celu uwrażliwienie na piękno różnorodnych zjawisk przyrodniczych i społecznych, rozwijanie umiejętności posługiwania się wzbogaconymi technikami plastycznymi oraz umiejętne operowanie narzędziami i materiałem.

Zajęcia plastyczne - trzy razy w miesiacu.

Zajęcia kulinarne - raz w miesiącu. Kształtowanie postawy „zdrowego stylu życia”, wpajanie nawyków zdrowego odżywiania a także utrwalanie prawidłowych zasad dietetycznych -jedzenia pokarmów witaminowych, bez- cukrowych,wysoko-białkowych.

Teatry aktorskie i kukiełkowe - Dzieci poznają różne formy teatru, rozwijają wyobraźnie oraz kształtują określone zachowania i postawy społeczne. Taka forma przekazu ma na celu stymulowanie rozwoju i inspirowanie twórczych działań dziecka.

Zajęcia adaptacyjne – ostatni tydzień sierpnia, w godz.10:00- 12:00. Dla dzieci nowoprzyjętych.  Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do wspólnych zajęć i zabaw na terenie przedszkola i ogrodu.

Urodziny dla dzieci organizujemy na życzenie rodziców. W tym dniu uczymy dzieci jak składać sobie życzenia, śpiewamy 100 lat, a solenizant częstuje dzieci galaretką krakowską lub małym lizakiem. Dzieci wykonują urodzinowe rysunki dla solenizanta.

Codzienne spacery i ruch na  powietrzu. Dzieci mają możliwość korzystania z własnego placu zabaw lub z jednego z placów sąsiadującego bezpośrednio z przedszkolem parku.

Zapewniamy również  opiekę;

Logopedy - obecny raz w tygodniu. We wrześniu każde dziecko jest diagnozowane pod kątem wad wymowy. Raz w tygodniu logopeda prowadzi prowadzi zajęcia w kadej grupie wiekowej po 30 min. Podczas takich zajęć szczególną wagę przywiązuje się do ćwiczeń oddechowych, ćwiczeń narządów mowy, słuchowych i logorytmicznych oraz ćwiczeń koordynacji wzrokowo – słuchowo – ruchowej.

Psychologa - obecny raz w tygodniu w każdą środę. Psycholog prowadzi konsultacje dla nauczycieli, rodziców oraz ćwiczenia korekcyjno- kompensacyjne dla dzieci, które potrzebują wsparcia.